FM VILNIUS ZWYCIĘŻA WINTER CUP

           Zwycięstwem drużyny ze stolicy Litwy zakończyła się pierwsza edycja zimowego turnieju WINTER CUP. Po dwóch dniach zmagań najlepszymi okazali się dziesięciolatkowie FM Vilnius trenowani przez Artura Chatkievica.

_DSC1679

                  FM VILNIUS po zajęciu drugiego miejsca w grupie B  wygrał swoje wszystkie spotkania w fazie finałowej.  Decydującym starciem podopiecznych Artura Chatkievica był ich ostatni mecz z TAURASEM KOWNO, które to z meczu na mecz wyrastało na głównego faworyta turnieju. Po emocjonującym spotkaniu, w którym nie brakowało emocji i pięknych bramek młodzi piłkarze z Wilna wygrali 3:2 i bez względu na ostatni mecz w grupie finałowej mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Zawodnicy z Kowna, aby dowiedzieć się które miejsce zajęli musieli poczekać na wynik ostatniego spotkania pomiędzy SDUSSZOR-5 KALININGRAD a MOSP BIAŁYSTOK, który to ostatecznie zakończył się wygraną piłkarzy z Białegostoku 5:3 dającym im miejsce na trzecim stopniu podium. W tym meczu rozgrywała się indywidualna walka o króla strzelców turnieju. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Krystian Nartowicz i to on otrzymał statuetkę najskuteczniejszego zawodnika oraz nagrodę rzeczową.  Najlepszym bramkarzem turnieju został Emilis Andruskievic z FM Vilnius, a Najlepszym Zawodnikiem malutki Zevzikovas Denis z Taurasa Kowno.

               W czasie trwania turnieju organizowany był dla wszystkich zawodników konkurs żonglerki. Niesamowitym żonglerem okazał się Nojus Akinis z Taurasa Kowno , który zdystansował rywali podbijając piłkę na ograniczonym polu przez 132 sekundy.

 

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ W TURNIEJU:

 1. FM VILNIUS
 2. TAURAS KAUNAS
 3. MOSP BIAŁYSTOK
 4. SDUSSZOR-5 KALININGRAD
 5. BALTIKA KALININGRAD
 6. POLONIA WARSZAWA
 7. APN OSTROŁĘKA
 8. DAINAVA ALYTUS
 9. UNIA BORYSZEW
 10. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
 11. CZARNI OLECKO
 12. FM II VILNIUS
 13. MOSP II BIAŁYSTOK
 14. OLIMPIA ELBLĄG